Actieheld verschoont luiers

Actieacteurs die kinderfilms maken. Arnold Schwarzenegger deed het in een ver verleden met Kindergarten Cop, Ice Cube doet het na Torque en XXX: State of the Union later dit jaar met Are We There Yet? en Vin Diesel doet het nu met The Pacifier. De kale spierbundel met de lage stem verandert in deze familiefilm van Disney in een ware kindervriend.
~
Navy S.E.A.L. Shane Wolfe (Vin Diesel) heeft succesvolle missies uitgevoerd over de gehele wereld. Dan krijgt hij een nieuwe opdracht dichter bij huis: de vijf kinderen van een vermoorde wetenschapper beschermen en het geheime overheidsprogramma vinden dat zich nog steeds op een onbekende plek in hun huis bevindt. Al snel besluiten de kids hun nieuwe babysitter weg te werken en komt Wolfe erachter dat de burgerlijke buitenwijken van Amerika de grootste uitdaging van zijn carrière zijn. Vastberaden gaat hij de strijd aan met poepluiers, opstandige pubers en minivans. Zoals de tagline zegt: prepare for bottle.
Speelgoed
~
Kinderachtig
De film werd geregisseerd door Bringing Down The House-regisseur Adam Shankman en is een toch vooral typisch Amerikaanse familiecomedy geworden. Er zitten zeker een aantal leuke scènes in, maar over het algemeen is de film iets te kinderachtig om voor volwassenen echt leuk te zijn. Goed voorbeeld daarvan is kinderjuf Helga (Carol Kane) met haar irritante accent, die in haar eerste scène meteen al wordt ondergekotst. Het is deze platte humor die toch vooral de kinderen onder ons zal aanspreken.
Zoet
Grootste irritatie in The Pacifier is toch wel de flinke dosis Amerikaans Hollywoodsentiment. Diesel, die in het begin van de film een rothekel heeft aan de kinderen en baalt van zijn nieuwe missie, ontpopt zich uiteindelijk tot een soort vaderfiguur die elk kind een wijze les leert. Het had niet afgezaagder kunnen zijn en het zijn dan ook deze zoete ontwikkelingen die je na een tijdje behoorlijk gaan tegenstaan. De film is dan ook niet te onderscheiden van de honderd en één andere zoete Disneyfilms.
Voor elk wat wils
Vin Diesel doet het uiteindelijk best aardig en het is leuk om hem eens in een andere omgeving en een ander soort film te zien. Uiteindelijk is The Pacifier een slimme familiefilm geworden: er is immers voor ieder wat wils. Kinderen van verschillende leeftijden zullen zich zonder moeite vermaken en ook de volwassenen zullen zich niet vervelen. Een echte Disneyfilm, waarin het zoete sentiment en het moraal de enige dingen zijn die je uiteindelijk zullen bijblijven.