Onderweg naar liefde en lente

Oorspronkelijk komen broer en zus Angus & Julia Stone uit Australië, maar het talent bracht ze de laatste jaren de hele wereld rond. Na een extensieve tour voor hun debuutalbum A Book Like This (2007) kwam opvolger Down The Way tot stand tijdens sessies over de hele wereld, van de Schotse Hooglanden tot het hart van New York.
~
Julia vs Angus
Julia is lieflijk en direct. Ze laat refreinen even aanzwellen en schakelt dan gemakkelijk weer terug. Haar stem is van honing. ‘If you love me, I’ll make you a star in my universe, you’ll never have to go to work’, zingt ze kwetsbaar in het wonderschone liefdesliedje ‘For You’. Het doet licht denken aan Lisa Hannigan, in een song waarin Damien Rice het voetlicht geheel gunt aan zijn voormalige muze.
~
Intense tederheid
Het getalenteerde duo legt het ene na het andere zijdezachte nummer over de luisteraar heen. Dat is met een speelduur van 65 minuten wellicht iets te veel intense tederheid om de volle aandacht te kunnen blijven opeisen. Toch loont het de moeite: ook afsluiters ‘I’m Not Yours’ (van Julia), ‘The Devil’s Tears’ (van Angus) en bonustrack ‘Thinking Of You’ zijn pareltjes. Down The Way leidt de luisteraar over een uitgestrekt pad van kabbelende liedjes, onderweg naar liefde en lente.