Horror op herhaling

In de eindeloze serie recente horrorremakes (Halloween, Texas Chainsaw Massacre, enzovoort enzovoort) was het nu tijd voor het debuut van horrorveteraan Wes Craven. Diens beruchte The Last House on the Left uit 1972 werd in een nieuw jasje gestoken.
~
Origineel
Wie het origineel echter bekijkt (zoals we hier al eerder deden) zal vooral getroffen worden door het amateuristische gehalte van de film, die op elk vlak tekort schiet. Bijna elk vlak, want als het gaat om de hoeveelheid rumoer die de film destijds veroorzaakte en censuur die hij tot gevolg had, zijn er weinig gelijken te vinden. Maar wie het origineel door de, zeker bij horrorfans, met bloed bespatte bril van vandaag bekijkt, zal verbaasd de schouders ophalen: waren de mensen vroeger werkelijk niks gewend, of zijn wij inmiddels zo afgestompt?
~
Huiselijk
Andere pluspunten zijn de ambivalente houding van de zoon van de hoofdcrimineel, en het feit dat de acties van de ouders lange tijd meer zijn terug te voeren op lijfsbehoud en overlevingsdrang dan op een simpele, brute wraakoefening. Dat zij daarbij allerhande huishoudelijke apparaten – van gootsteenvermaler tot magnetron – als wapen gebruiken, is een treffend lot van diegenen die huiselijk geluk verstoren. De eindscène zal hierbij de hardcore horrorliefhebber zeker een glimlach bezorgen, maar is in het geheel redelijk misplaatst te noemen. Al met al is dit een gedegen remake, zeker geen slechte film, maar hij zal nooit de klassiekerstatus behalen die het origineel — hoe vreemd ook — wel heeft.
Er zijn op deze dvd twee extra’s te vinden: een aantal verwijderde scènes en een filmpje dat compleet verkeerd ‘achter de schermen’ wordt genoemd, maar in de praktijk een soort promofilmpje van enkele minuten is.